Kandyzowana skórka pomarańczy

img_0019

Taka skórka przyda się do wielu świątecznych wypieków. Keksy, bezy, mazurki…. Nie ma obawy, że skórka wyjdzie gorzka jeśli zastosujecie sekret mojej Babci:) Zapraszam do działania 🙂

Składniki:

  • skórki z 4 dorodnych pomarańczy,
  • 1,5 szklanki cukru
  • 1/4 łyżeczki kwasu cytrynowego

Wykonanie:

Dzień wcześniej zalewamy skórki wodą i odstawiamy na całą noc. Jeśli skórki muszą poczekać trochę dłużej, rano wymieniamy wodę i zostawiamy do momentu rozpoczęcia kandyzowania. Wlewamy świeżą wodę, i gotujemy skórki ok. 5 min. Czynność powtarzamy trzykrotnie, pamiętając o wymianie wody na świeżą. Po ostatnim gotowaniu, pozostawiamy ok. 0,5 cm wody na dnie oraz dodajemy cukier oraz kwasem cytrynowy. Kandyzujemy ok. 20 min na średnim ogniu. Wkładamy do słoika, zalewając powstałym sosem. Jeśli skórkę wykorzystamy do 7 dni, praca skończona. Jeśli chcemy aby skórka, pozostała na na Wielkanocne wypieki, gotowe słoiczki pasteryzujemy przez ok 15 min, w garnku z gotującą się wodą.

Takie kandyzowanie, można wykonać również ze skórką cytryny. Stosując trik w postaci potrójnego gotowania skórki, nie musimy martwić się już o wycinanie białej części ze skórki, w której skumulowana jest goryczka znajdująca się w pomarańczy.

Powodzenia 🙂

 

One Comment

Comments are closed.